Bieg dla życia bieg dla Piotrusia

Natalia Lińczowska – 16 letnia uczennica dobczyckiego gimnazjum pewnego razu na jednym z portali społecznościowych natknęła się na historię 7 letniego chłopca o imieniu Piotruś, który zmaga sie z chorobą nowotworową. Postanowiła, że może mu pomóc.

Dla Natalii największą „miłością” w życiu są biegi długodystansowe. Należy do Dobczyckiego Klubu Biegacza. To dzięki bieganiu stała się człowiekiem, który optymistycznie spogląda na świat i umie po swojemu ulepszać życie.

Piotruś Wiśniewski z Działdowa jest natomiast wielkim fanem motoryzacji. W wieku 5 lat zachorował na złośliwy nowotwór mózgu. Szczęśliwie przeszedł operację usunięcia guza w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, przetrwał chemioterapię i radioterapię. Zakończył leczenie. Wrócił do szkoły, nabrał sił, poszedł do I klasy. Teraz choroba wróciła ze zdwojoną siłą.

W Polsce brak jest skutecznej terapii i leków, dlatego Piotruś rozpoczął leczenie w Austrii. Jest już po 2 cyklu terapii – rokowania są dobre. Niestety, aby chłopiec mógł kontynuować leczenie potrzebne są ogromne pieniądzie. Dla rodziców i całej rodziny zbyt wielkie, gdyż całkowity koszt leczenia wynosi 400 tysięcy euro.

15 lutego 2015 roku o godz. 11:30 spod wieży Mariackiej na krakowskim rynku wystartowała  Natalia, aby pokonac trasę z Krakowa do Warszawy.

Dziennie będzie chciała pokonać odcinek 30-40 km. W Warszawie chce poprosić Pierwszą Damę Rzeczypospolitej Polskiej – Annę Komorowską o wsparcie akcji i pomoc dla Piotrusia.

Bank Spółdzielczy w Dobczycach wsparł finansowo organizację biegu.

Jesteśmy dumni, że wśród nas, w gminie Dobczyce, mieszkają tak wspaniali młodzi ludzie, z wielkim sercem, którzy chcą pomagać innym.

Natalio! Życzymy Ci dużo zdrowia, sił i wytrwałości na trasie. Będziemy wszyscy mocno trzymać kciuki i śledzić Twój bieg każdego dnia.

Gratulujemy tak wspaniałej inicjatywy!